- 65-plussers op de spoedeisende hulp na een val: 119.000 SEH-bezoeken/jaar bron, 7 okt. 2026.
- 46% bron, 7 okt. 2026 van de valongevallen bij 65-plussers gebeurt in en om het huis.
- Oudere huishoudens met moeite met de trap: 510.000 huishoudens bron, 7 okt. 2026.
Op deze pagina
Hier staan officiële cijfers over ouderen, trappen en vallen in Nederland, elk met bron en datum. U mag ze vrij gebruiken met bronvermelding.
- 900.000Inwoners van 80 jaar en ouder (2025; 1,1 mln in 2031)Bron, 7 okt. 2026
- 510.000Oudere huishoudens met moeite met de trap in een woning met trap (WoON 2024, via Rabobank)Bron, 7 okt. 2026
- 7.11565-plussers overleden na een val (2024)Bron, 7 okt. 2026
- 119.00065-plussers op de spoedeisende hulp na een val (2024)Bron, 7 okt. 2026
- 46%Valongevallen 65+ in en om het huis (2024)Bron, 7 okt. 2026
- 15.70065-plussers die na een val (tijdelijk) naar een zorginstelling gingen (2024)Bron, 7 okt. 2026
Vrij te gebruiken met bronvermelding (CC BY 4.0). Download als CSV
Hoe leest u de cijfers?
Elk vak toont één cijfer met een korte uitleg. Daaronder staat de link naar de bron en de datum waarop wij het controleerden. Klik op de bron om de oorspronkelijke tabel te zien.
Let op het jaartal in de uitleg. Sommige cijfers gaan over één jaar, andere over een peiling. Vergelijk ze daarom niet zomaar met elkaar.
Wat zeggen de belangrijkste cijfers?
Vallen komt bij ouderen vaak voor. De spoedeisende hulp telt bij 65-plussers na een val 119.000 SEH-bezoeken/jaar bron, 7 okt. 2026. Het aantal 65-plussers dat na een val overleed: 7.115 overlijdens bron, 7 okt. 2026.
Een groot deel gebeurt thuis: 46% bron, 7 okt. 2026 van de valongevallen bij 65-plussers vindt plaats in en om het huis. Na een val gingen 15.700 personen bron, 7 okt. 2026 (tijdelijk) naar een zorginstelling.
Ook de trap is voor veel mensen een drempel. Oudere huishoudens in een woning met trap die moeite hebben met die trap: 510.000 huishoudens bron, 7 okt. 2026. En het aantal inwoners van 80 jaar en ouder is 900.000 personen bron, 7 okt. 2026.
Wat zeggen de cijfers niet?
De cijfers zeggen niet dat een traplift vallen voorkomt. Daar is geen onderzoek naar. Wat studies wel laten zien, leest u bij wat het onderzoek zegt.
Waarom staan hier geen eigen schattingen?
Omdat wij alleen cijfers tonen die een officiële bron zelf heeft gepubliceerd. Rekenen wij iets na of combineren we cijfers, dan zeggen we dat erbij.
Staat er voor een vraag geen goed cijfer? Dan laten we het vak weg. Liever geen getal dan een getal dat niet klopt.
Hoe noemt u een cijfer goed?
Noem altijd de bron, het jaar en waar het cijfer over gaat. Zeg bijvoorbeeld: valongevallen bij 65-plussers, volgens de bron, in dat jaar.
Zo voorkomt u dat een cijfer een eigen leven gaat leiden.
Mag u de cijfers gebruiken?
Ja. U mag de cijfers vrij gebruiken met bronvermelding (CC BY 4.0). Onder de vakken staat een link om alles als CSV te downloaden. Journalisten vinden meer bij pers en data.
Wij controleren de bronnen regelmatig. Hoe dat gaat, leest u in ons bronnenbeleid. Ziet u een fout? Laat het ons weten via het contactformulier.
Wat kunt u zelf doen?
Wilt u thuis veiliger de trap op? Lees dan veilig de trap op. Daar staan tips die u vandaag al kunt toepassen.
Veelgestelde vragen
Hoeveel ouderen vallen er per jaar?
De spoedeisende hulp telt bij 65-plussers na een val 119.000 SEH-bezoeken/jaar bron, 7 okt. 2026.
Waar vallen ouderen het vaakst?
Thuis: 46% bron, 7 okt. 2026 van de valongevallen bij 65-plussers gebeurt in en om het huis.
Hoeveel ouderen hebben moeite met de trap?
Oudere huishoudens met moeite met de trap in een woning met trap: 510.000 huishoudens bron, 7 okt. 2026.
Mag ik deze cijfers gebruiken?
Ja, met bronvermelding (CC BY 4.0). U kunt alles als CSV downloaden.
Zeggen deze cijfers dat een traplift helpt?
Nee. Er is geen onderzoek dat laat zien dat een traplift vallen voorkomt.
Zonder telefoonnummer. In 2 minuten een prijsrange en het passende type.
Bronnen
- VeiligheidNL: infographic valongevallen 65-plussers 2024
- Creative Commons: Naamsvermelding 4.0 (CC BY 4.0)
- Inwoners van 80 jaar en ouder (2025; 1,1 mln in 2031): cbs.nl (gecontroleerd 7 okt. 2026)
- Oudere huishoudens met moeite met de trap in een woning met trap (WoON 2024, via Rabobank): rabobank.nl (gecontroleerd 7 okt. 2026)
- 65-plussers overleden na een val (2024): veiligheid.nl (gecontroleerd 7 okt. 2026)
- 65-plussers op de spoedeisende hulp na een val (2024): veiligheid.nl (gecontroleerd 7 okt. 2026)
- Valongevallen 65+ in en om het huis (2024): veiligheid.nl (gecontroleerd 7 okt. 2026)
- 65-plussers die na een val (tijdelijk) naar een zorginstelling gingen (2024): veiligheid.nl (gecontroleerd 7 okt. 2026)